O mne


Vitajte na mojej stránke. Rád by som sa Vám predstavil.
Volám sa Lukáš Kutiš,
bývam v Bánovciach nad Bebravou, avšak pochádzam z neďalekej dedinky Ruskovce. 

K hraniu na hudobný nástroj - akordeón (ľudovo nazývaný aj harmonika) som sa dostal už ako sedemročný, keď som začal navštevovať Základnú umeleckú školu Dezidera Kardoša v Bánovciach nad Bebravou.
Úspešne som zvládol I. a II. stupeň štúdia v hud. odbore akordeón spoločne s hudobnou teóriou.
Už ako dieťa som vystupoval na rôznych umeleckých podujatiach a samozrejme aj
každej rodinnej oslave či oslavách známych.

Spoločne s hraním na akordeón som od detstva pomáhal dedkovi s ozvučením rôznych akcií v obci a tak som spoznal aj svet ozvučovania a neskôr už ako samouk osvetľovania. Svoju prvú hudobnú aparatúru som si kúpil ako 18 ročný a mohol som tak začať hrávať/ozvučovať "akcie". Zo začiatku to bolo príležitostné ozvučenie rodinnej oslavy, neskôr osláv aj širšieho okruhu známych. Postupne som naberal skúsenosti, odporúčania, dopĺňal vybavenie, a tak som rozšíril svoje pôsobenie aj mimo okres, či kraj. Po nejakom čase začali byť požiadavky aj na úlohu starejšieho a "robenia" svadieb tak som sa odhodlal to vyskúšať.
A tak cca od roku 2014 poskytujem aj služby starejšieho.

V súčasnosti mám čerstvo po 30ke :), od mája 2019 som šťastne ženatý. Mám nádhernú manželku Romču a neskutočne krásne deti Dávidka a Adamka. Rodina ma v hraní neskutočne podporuje, a aj keď je to niekedy časovo náročné zosúľadiť, táto moja záľuba ma napĺňa radosťou, a ja sa snažím ju rozdávať ďalej.

Za ten čas a množstvo odohraných "akcií" som mal možnosť spoznať mnoho ľudí. Ich spokojnosť s mojimi službami a pozitívne reakcie ktoré dostávam sú veľkou motiváciou, preto sa stále snažím na sebe pracovať a zlepšovať sa.

Jeden citát hovorí: "Vyber si povolanie, ktoré budeš milovať a nebude dňa kedy budeš pracovať."